BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 11424514
*
nr 1142 4514
Bordslampa
majolika
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 november 2017
kl 18:11:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/11 13:58:14
1
250 kr
2/11 23:10:51
2
150 kr
2/11 23:10:51
1
200 kr (Budbetjänt)
3/11 19:00:53
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor majolika
-
3237 Bordslampa
+ Golvlampa. Höjd: 76-152
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23
-
3046 Bordslampa
Italien. Höjd: 67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:47
-
4243 Bordslampa
Philips, mässing. Höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3140 Bordslampfot
1800-tal, Frankrike, porslin / metall, fd Fotogen...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:41
-
3141 Bordslampfot
kolonn, onyx / metall. Höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42
*
Bordslampa
Läs om budbetjänten
nr 1142 4514
Bordslampa
majolika
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 november 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/11 13:58:14 | 1 | 250 kr |
2/11 23:10:51 | 2 | 150 kr |
2/11 23:10:51 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
3/11 19:00:53 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor majolika
-
3237 Bordslampa
+ Golvlampa. Höjd: 76-152
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23 -
3046 Bordslampa
Italien. Höjd: 67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:47 -
4243 Bordslampa
Philips, mässing. Höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3140 Bordslampfot
1800-tal, Frankrike, porslin / metall, fd Fotogen...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:41 -
3141 Bordslampfot
kolonn, onyx / metall. Höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42